• Vytvořte jej!
  *
  *
  *
  *
  *
  Fields marked with an asterisk (*) are required.
Právě jste zde: Homepage | ČR | GCF 25: Over the Top - preview

GCF 25: Over the Top - preview

Email Tisk PDF

GCF 25: Over The Top

neděle 6. října, 18:00, AFI Palác Pardubice

Organizace Gladiator Championship Fighting se po prázdninové pauze vrací do akce s turnajem GCF 25: Over The Top který se bude konat v AFI Palace Pardubice - pěkném a tradičním místě konání Pardubických turnajů.

GCF 25 se koná pod hlavičkou GCF, záštitou CAMMA (České Asociace MMA) a pořádajícími týmy jsou jak pardubický Pretorian, tak Hradecký Good Luck Gym Hradec Králové.

Oproti některých předchozím turnajům jde o turnaj určený pokročilejším borcům - všech devět zápasů je vypsáno na tři pětiminutová kola - pochopitelně s výjimkou hlavního titulového zápasu večera, který je vypsaný na plných pět kol a v kterém si to konečně rozdají obhájce titulu David Kozma a domácí vyzyvatel Jaroslav Pokorný.

Mezi další známá jména patří Patrik Kincl, Lukáš Ťupa, Jaroslav Poborský, Roman Vanický, Jakub Stejskal, Miroslav Vacek, Marek Pilař, Ondřej Skalník, Jan Masojídek a další... zkrátka startovka kvalitně našlapaná dobrými borci (ačkoli je samozřejmě znát, že některé hvězdy si GCF šetří do Prahy :)

Z dvaceti účinkujících borců se jich celkem třináct vyskytuje v českém MMA žebříčku - a někteří další (např. vracející se Kincl s Maršálkem) mají umístění po GCF 25 téměř jisté.

Pojďme si tedy jednotlivé zápasy představit:


 1. David Kozma (PriMMAt gym Praha) (11-5 MMA, 4-2 GCF #1) vs Jaroslav Pokorný (Good Luck gym HK) (6-2 MMA, 6-1 GCF #3)
  O GCF titul lehké váhy, 5x5 minut  Dlouho očekávaný titulový zápas je konečně zde. Kozma je českou jedničkou už od svého sedmého zápasu (tehdy ještě pod křídly JMFS) když v turnaji porazil Václava Přibyla. O zápas později získal také titul GCF výhrou nad Norbertem Požárkem. Pravda, od té doby má Kozma bilanci jen 4-3, prohry jsou ale proti extra konkurenci - Gafurov v organizaci M-1, francouz Fall na HG8 a nebo Josef Král při Kozmově výletu do velterové váhy. O titul ale Kozma ještě nikdy nezachyboval. Úspěšně pákou obhájil proti pokusu Poborského získat titul v lehké váze a na GCF 21 obhájil titul také znovu proti dřívější jedničce Václavu Přibylovi v plných pěti kolech - Přibyl tehdy nastoupil právě místo zraněného Pokorného. Judista „Jukebox“ Pokorný sice neuspěl v témže turnaji ve kterém Kozma získal titul (Pokorného vyřadil finalista Požárek v prvním kole v Pokorného druhém zápase kariéry), poté si ale pěticí výher v řadě ve kterých své soupeře vždy dostal před limitem zajistil titulový zápas. Pak ale zasáhly již zmíněné zdravotní problémy a  Pokorný, česká trojka byl většinu roku 2013 mimo hru. V červnu si střihl návratový zápas v Německu na GCF 13, ale podlehl TKO Muhamedu Grabinskimu a tak si na Kozmovi bude chtít určitě spravit chuť.

  Kozma bude mít na své straně výhodu zkušeností, je také větším borcem a specializuje se na zápasení a top control grappling - z deseti výher má osm submisí, hlavně pák. Pokorný naopak bývá v kleci často tím menším bijcem, je rychlejší a díky svému judu také dynamičtější. Vyhrávat umí i na zemi, i pěstmi. A bude mít samozřejmě podporu domácího publika, neboť Kozma nyní trénuje v pražském PriMMAt gymu. 

  Videoupoutávka na tento zápas (produkce GLG HK)

 2. Patrik Kincl (Good Luck gym HK) (10-7 MMA) vs Peter Stacho (OFA Bratislava) (3-3 MMA)
  velterová váha, 3x5 minut  Patrik Kincl měl původně v co-main eventu nastoupit proti Pavlu Bechtoldovi (proto také to video výše), ale Bechtold musel kvůli zánětu zubu na operaci a tak proti Kinclovi nastoupí Peter Stacho z Octagon Fighting Academy Bratislava. Ten si u českých fans rozhodně potřebuje pořádně vylepšit kredit, protože na GCF 23 nastoupil proti Poborskému a byl ve třetím kole diskvalifikován za hlavičky poté, co dřív přišel už o dva body kvůli jiným nesportovním přečinům (chytání klece, ilegální upkicky). Patrik Kincl, dříve velké jméno střední váhy se tu tak trochu vrací na scénu. Kincl neuspěl v turnaji střední váhy ještě za časů Hell Cage (poražen Reindersem) a od roku 2010 měl tříletou pauzu. Do klece se vrátil letos v květnu a červnu dvěma výhrami v Rakousku a Portugalsku. Kincl bojuje většinou v zahraničí (a také proti zahraničním soupeřům) a po tomto zápase má jistý návrat do žebříčků - jde jen o to, jak vysoko. Kincl vyhrává vždy TKO nebo submisí, naopak ze sedmi proher to bylo pětkrát na body - a o jeho kvalitách nejlépe svědčí krátký výčet soupeřů kteří ho porazili. Z domácích Reinders a Kužela, ze zahraničních třeba pak Cedenblad (nyní UFC) a Shlemenko (nyní šampion Bellatoru) s kterým Kincl vydržel celá tři kola. 

 3. Libor Martinák (MMA Valachy) vs Lukáš Ťupa (Franco Team) (3-1 MMA, #3)
  těžká váha, 3x5 minut  Česká trojka těžké váhy, domácí Lukáš Ťupa se po roční pauze vrací opět na scénu. V organizaci GCF je zatím neporažen se třemi velmi rychlými výhrami v prvním kole, podlehl pouze polskému bijci Michalu Pukinovi na turnaji MMAA Aréna kvůli tržné ráně v prvním kole (GNP). Proti němu nastoupí Libor Martinák z MMA Valachy o kterém toho bohužel příliš nevíme s výjimkou toho, že v roce 2011 absoloval souboj s Františkem Kohoutem na EBR a prohrál. 


 4. Jaroslav „Číňan“ Poborský (MMA Karlovy Varry) (21-32 MMA, 5-2 GCF #2) vs Roman „Kobra“ Vanický (Vale Tudo Týniště nad Orlicí) (15-10-1-1NC)
  velterová váha, 3x5 minut  Souboj dvou velezkušených veteránů kteří mají dohromady už osmdesát zápasů. Favorizován by zde měl být samozřejmě Číňan Poborský jemuž se pod hlavičkou GCF obecně poměrně daří a poslední dva zápasy v GCF prohrál skutečně s elitou - nejprve s Davidem Kozmou v lehké váze - a letos v březnu přišel o pozici domácí jedničky když mu GCF titul sebral Josef Král na GCF 20. Poborský se na GCF 23 úspěšně vrátil diskvalifikační výhrou nad Peterem Stachem (v zápase ve kterém měl bodově navrch) a přerušil tak nepříznivou sérii čtyř proher. Poborský je tradičně velmi aktivní bijec a od roku 2011 má bilanci 7-7 - na domácí scéně přitom prohrál pouze se zmíněnými Kozmou a Králem. Vanický bojoval hlavně mezi lety 1999 - 2009, od té doby už jen vysloveně sporadicky - jeden zápas v roce 2011 (prohra) a letos se vrátil do akce na turnaji Pardál Gladiators Night 2 kde také podlehl jedničce lehké váhy Kozmovi - ovšem na body až po extra kole, takže návratovou formu by určitě neměl mít vůbec špatnou. 

 5. Jakub Stejskal (Pretorian Pardubice) (5-0 MMA, 4-0 GCF #7) vs Miroslav Vacek (MMA Milovice) (6-4-1 MMA #9)
  střední váha, 3x5 minut  Domácí neporažený Jakub Stejskal měl původně nastoupit proti Petru Beránkovi z Brna, Beránek ale utrpěl při tréninku tržnou ránu nad okem a musel zápas zrušit. Nahradí ho vždy spolehlivý Miroslav Vacek, který je pro Stejskala tabulkově ještě těžší výzvou. Stejskal se na scéně objevil v roce 2011 a během roku a jednoho měsíce si stihl připsat pět působivých vítězství - ve všech případech soupeře donutil odklepat. Nyní měl přes rok zápasovou pauzu, ale vrací se do klece a určitě by rád postupoval žebříčkem výš protože patří mezi jeden z nejzajímavějších prospektů střední váhy. Miroslav Vacek je tradičním borcem akcí GCF - zde se stihl z 24 konaných akcí deseti zúčastnit. Debutoval na GCF 3 stejně jako Stejskal - ostatně, oba borci nastoupili právě proti sobě a Stejskal tehdy vyhrál RNC po 2:25 prvního kola. Souboj na GCF 25 je tedy remačem - a ačkoli je Stejskalova kariéra úspěšnější, Vacek si udržuje mnohem vyšší zápasové tempo a na pět Stejskalových zápasů stihl deset svých takže je už nyní v kleci mnohem zkušenější. Navíc neměl roční pauzu a poslední čtyři zápasy také vyhrál takže je pro něj z pozice české devítky ideální čas na remač se Stejskalem. Vacek obvykle vítězí TKO nebo na body, dvě ze čtyř proher má zároveň submisí, takže by se to do jisté míry dalo označit za zápas grappler vs striker.

 6. Marek Pilař (Pretorian Pardubice) (6-4 MMA, 5-2 GCF #2) vs Vít Mrákota (AF MMA Rebels ÚnL) (4-3 MMA, 0-2 GCF #4)
  polotěžká váha, 3x5 minut  Domácí Marek Pilař, toho času dvojka polotěžké váhy nese po smrti trenéra a šampiona GCF Františka Smetánky prapor nejúspěšnějšího borce Pardubic (a to nejen v polotěžké váze). Po výborném roce 2011 měl ale o něco slabší sezónu 2012 (1-3) a po porážkách od Šolce, Žďánského a Raczynskiho letos zatím nebojoval. Na kontě má z šesti výher 4x TKO a zdolal například výše uvedeného Vacka (2x), Olejníka nebo Havelku. Mrákota zahajoval kariéru v těžké váze a nyní ho čeká zápas o váhu níže. Čeká ho tedy pořádně náročný úkol, zvlášť když se mu v GCF zatím moc nedaří. Mimo organizaci má totiž bilanci 4-1, ale v obou GCF zápasech (bojoval hned na GCF 1 a 2) prohrál - s Ťupou a Peštou. To bylo ovšem dva a půl roku zpátky a Mrákota si od té doby připsal dvě výhry. 

 7. Jan Malach (MMA Liberec) (2-1 MMA, #12) vs Michal Vostrý (MMA Chomutov) (4-3 MMA, #14)
  velterová váha, 3x5 minut  Žebříčkový souboj, ačkoli těsně za TOP 10. Jan Malach z Liberce zahájil kariéru teprve letos, ale stihl absolvovat v rychlém tempu už tři zápasy (minimálně jednou zaskakoval na poslední chvíli). Dokázal porazit Martina Řehku a Lukáše Macka na Heroes Gate 10 ho ale v předzápasech na začátku druhého kola odškrtil Matúš Juráček. Michal Vostrý je o něco zkušenější bijec z Chomutova a zápasí už dva a půl roku. Ze tří proher má dvě s Davidem Ziopulosem a do tohoto zápasu půjde se třemi výhrami v řadě - nejčerstvěji v červnu porazil Milana Datelinku z Žiliny na akci Pardál Gladiators Night 2. 

 8. Ondřej Skalník (Penta gym Praha) (4-3 MMA #4) vs Jan Hájek (MMA Liberec) (1-0 MMA)
  bantamová váha, 3x5 minut  Dojde i na bantamovou váhu. Za pražskou Pentu nastoupí česká čtyřka Ondřej Skalník který zatím všechny zápasy absolvoval pod hlavičkou GCF. Podlehl už všem třem borcům tabulkově umístěným nad ním (Kotlář, Macek, Dvořák) ale jinak zatím nikdy nezachyboval. Naposledy na GCF 22 přebodoval Jana Palovčíka - a jde o všestranného borce. O Hájkovi, přezdívaném Kotrmelec z Liberce toho bohužel příliš nevíme. Debutoval úspěšně na GCF 20 když RNC v prvním kole zdolal Jaroslava Ječmena. Na prvním kole Amatérské ligy na začátku září také ukořistil dělené třetí místo ve váze do 70 kg - a není bez zajímavosti, že první v této váze byl Palovčík takže na základě často nefungující MMA matematiky by měl být Skalník jasným favoritem :)

  Skalníkovi měl původně jako soupeř přijet Witold Fedyna z Polska, Fedyna si ale zranil ruku a tak zaskakuje Hájek.  

 9. Jan Maršálek (Good Luck gym HK) (3-5-1 MMA) vs Tomáš Masojídek (MMA Chomutov) (1-4 MMA, #10)
  pérová váha, 3x5 minut  V pérové váze se do klece po dvouleté pauze vrací hradecký Jan Maršálek. Zápasil od roku 2008 do 2011 s celkovou bilancí 3-5-1 a porážkami například od Kotláře, Přibyla či Ježíška (všechno žebříčkoví borci mnoha různých vah). Maršálek to nyní zkusí v pérové váze proti Masojídkovi z Chomutova, který už by výhru také nutně potřeboval. Pětkrát nastoupil na akcích GCF, ale jen v Ostravě byl vítězný proti Jiřmu Svoreňovi. Masojídek podobně jako ostatní borci lehčích vah bere zápasy kde jsou a pohybuje se od bantamu po lehkou. 

 10. Petr Vacek (MMA Jičín) (5-5 MMA #8) vs Radek Vašenda (Elvis gym FM) (2-1 MMA)
  lehká váha, 3x5 minut  A v akci uvidíme i druhého z bratrů Vacků. Petr je vlastně stejně aktivní jako jeho bratr Miroslav - kariéru sice zahájil o pět měsíců později, ale má jen o jeden zápas méně. V GCF jich absolvoval už celkem devět (4-5). Značná aktivita spolu s pěti výhrami ho vynesla na osmou příčku českého žebříčku. Vašendova profikariéra netrvá ještě ani rok, na scénu ale vstoupil působivým devítivteřinovým KO Filipa Ševčíka v Ostravě. Další KO si připsal začátkem tohoto roku v dubnu ho ale na GCF 21 v třetím kole v celkem vyrovnaném zápase upáčil Matúš Juráček. 

 11. Původně byl plánován také zápas Ziopulos vs Petrášek, ale Petrášek na tréninku utrpěl velmi nepříjemný kop do rozkroku který ho poslal na antibiotika a zápas tak nepřipadá v úvahu.


Na který zápas se nejvíc těšíte?

Aktualizováno ( Středa, 02 Říjen 2013 11:54 )  

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Vybrané rubriky

Reklama

Banner
It seams that module Activation (mod_jstats_activate) is not installed correctly. Please refer to JoomlaStats extension installation problem page.


Facebook + Twitter

Reklamní bannery dole

MMA Organizace